Firmanızı ekleyin. Sitenize link verelim. Anında müşterileriniz size ulaşsın; hem web siteniz Google ilk sayfada yükselsin.

  • kozanfirmam@gmail.com
  • 0534

Kozan İlçe Nüfus Müdürlüğü

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
183 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Kozan İlçe Nüfus Müdürlüğü
  • ADRES: CUMHURİYET MAH. EMNİYET SOK. HÜKÜMET KONAĞI NO:3 K:2 / ÇARŞI KOZAN
  • TELEFON: 0 (322) 515 8283
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Kozan İlçe Nüfus Müdürlüğü

Tarih süresince önemli bir konumda olan Kozan ilçesi, birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. 26.06.1926 tarihinde, 877 sayılı kanun ile kurulan Kozan, Adana Ovası’nın yukarı kısmında düz arazi ile dağlık kesimin birleştiği yerde yer alıyor. Kuzeyinde Kayseri, Yahyalı, Feke, Saimbeyli; doğusunda Osmaniye, Kadirli; güneyinde Ceyhan, İmamoğlu; batısında Aladağ ilçeleri ile komşu.

Kozan (Sis) Kalesi, Anavarza Kalesi, Andıl Kalesi, Karasis Kalesi, Bucak Kalesi, Yarıkkaya Kalesi, Hoşkadem Camii, Kilikya Manastırı, Arıkan Konağı, ilçede tarihi değere sahip olan yerler. Keşiş Mağarası, Köreken Kilisesi, Battal Gazi Zindanı da ilginizi çekebilecek diğer yerler.

Kozan Usulü Tarhana Çorbası, Erişteli Bulgur Pilavı, Kısır, Mercimekli Köfte, Turunç Kabuğu Reçeli gibi yöresel yiyeceklerin tadına bakmayı ihmal etmeyin. Yine yöreye ait bıçak, bakır, oyma gibi el sanatlarından hediyelikler satın alabilirsiniz.

İlçede doğa ile baş başa olmak konaklamak isteyenler için, Kozan-Horzum ve Çulluuşağı Yaylaları, Feke İnderesi Köyü Yaylası, Kozan Göller Yaylası gibi alternatifler mevcut.

Kozan nüfusu 2019 yılına göre 131.633.

Bu nüfus, 66.438 erkek ve 65.195 kadından oluşmaktadır.
Yüzde olarak ise: %50,47 erkek, %49,53 kadındır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
firma rehberi, Adana Rehber, Kozan Reklam, Kadirli Rehber, Firma Ekle, Firma Bul, Türkiye Firma Rehberi, Karabük Firma Rehberi, Firma Rehberi Türkiye Firmalar Rehberi Türk Firmaları, Ücretsiz Firma Rehberi | Firmanı Ücretsiz Ekle, Firmarehberi,firmarehberi.com,firmarehberi,Firma-rehberi, Türkiye Rehberi Firma Rehberi Türkiye iş Rehberi Türkiye, Firma Rehberi - Ücretsiz Firma Ekle